Ogłoszenia duszpasterskie od 29 maja do 5 czerwca 2016 r

1. W dzisiejszą IX niedzielę zwykłą Chrystus pochwala wiarę setnika i ukazuje, że działanie łaski nie ogranicza się do tego, co poświęcone, kościelne albo po prostu „nasze”. Boga i Jego łaskę przyzywa jedynie autentyczna pokora. W naszej modlitwie łączymy się z Mężczyznami pielgrzymującymi dziś do Piekar Śląskich.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby budowy naszego kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!

2.Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe z procesją teoforyczną wokół kościoła.

3.Od poniedziałku do czwartku w ramach Oktawy Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych procesje teoforyczne wokół kościoła. Zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci sypiące kwiaty. W czwartek na zakończenie oktawy na mszach św. błogosławieństwo wianków i ziół.

4.W poniedziałek po nabożeństwie majowym spotkanie informacyjne dla wyjeżdżających w piątek na pielgrzymkę organizowaną przez nasz „Caritas”. Wyjazd w piątek o godz. 5.45.

5.We wtorek po majówce zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych.

6.Przez cały czerwiec po Mszach św. wieczornych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Ofiarujmy te modlitwy w intencji Kościoła, rodzin i Parafii.

7.W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek, I-szy piątek i I-szą sobotę miesiąca. Zachęcamy do Sakr. Pokuty i do udziału w nabożeństwach okolicznościowych. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – (nie obowiązuje post piątkowy); w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8.W sobotę po Mszy św. rannej zmiana tajemnic różańcowych dla Róż i od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii.

9.W przyszłą niedzielę w Polsce święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Ojczyźnie zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10.Już dziś informujemy, że w piątek i sobotę – 17 i 18 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00 organizowana będzie na parkingu po kaplicy diecezjalna zbiórka makulatury przeznaczona na pomoc w budowie studni dla misyjnych krajów Afryki.

11.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.  Zachęcamy do rezerwacji intencji mszalnych. Poniżej wolne intencje:

czerwiec 2;10;13;16;17;20;21;28;29;30;
lipiec 5;6;7;11;12;13;14;15;16;19;21;22;25;26;27;28;29;
sierpień 4;5;8;11;12;16;18;21;25;30;

 PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

        Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Dziękujemy za pobożny i liczny udział oraz wyznanie naszej wiary w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, wystrój mieszkań i domów.

W czwartek po nabożeństwie majowym prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

        Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.    Obecnie prowadzimy prace wykończeniowe wykończeniowe zaplecza i piwnic zakrystii i wiele innych niewidocznych na pierwszy rzut oka, ale niezbędnych dla funkcjonowania Parafii.