Ogłoszenia duszpasterskie od 31 stycznia do 7 lutego 2016 r

1. Dziś świętujemy IV niedzielę zwykłą. Liturgia słowa zachęca nas do przyjęcia Chrystusa i Jego nauki jako naszego Przyjaciela i Doradcę życiowego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Parafii zwłaszcza na ogrzewanie naszego kościoła. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności, a wspierającym składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Msze św. z poświęceniem gromnic zapraszamy o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta tego święta przeznaczona jest na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w salce na probostwie.

4. W środę Msza św. szkolna dla dzieci. Rodziców prosimy o przypominanie swoim pociechom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5. W środę także wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Po Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo św. Błażeja. Zapraszamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia błogosławieństwa.

6. W piątek 5 lutego przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dlatego po Mszy św. w tym dniu poświęcamy w kościele chleb i wodę.

7. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek; I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Po mszach św. zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.

8. W sobotę po Mszy św. porannej zmiana Tajemnic różańcowych, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Szczególne podziękowania składam za dbałość o czystość kościoła i za pomoc w utrzymaniu obejścia zwłaszcza w czasie opadów śniegu.
W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.
Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.