Ogłoszenia duszpasterskie od 4 do 11 października

 1. Dziś XXVII Niedziela zwykła. Pan Bóg przypomina nam o swoim zamyśle dla małżeństwa. Żyjemy w czasach, gdy godność i stałość tego sakramentu jest zagrożona i nieustannie podważana. Łaska sakramentu małżeństwa nie jest czczym ludzkim wymysłem, lecz rzeczywistą uzdalniającą w jedności Bożą mocą.

Kolekta dzisiejsza w Diecezji przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, a w naszej Parafii na budowę kościoła. Za wszelką pomoc i ofiarność składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

 1. Ks. Proboszcz głosi dziś Słowo Boże i zbiera kolektę na potrzeby naszej budowy w Parafii pw. Św. Krzyża w Lublińcu. Pamiętajmy w modlitwach o Tych, którzy wspomagają swoją ofiarą to nasze dzieło.
 2. Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”. O godz. 16.45 zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe.
 3. W październiku zapraszamy na różaniec: w niedziele o godz. 16.45, w środy i w soboty o godz. 17.15, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych o godz. 18.30. Niech z każdej rodziny przynajmniej jedna osoba uczestniczy w tych nabożeństwach, aby upraszać Boże Błog. dla Kościoła, Ojczyzny, Parafii i Rodziny. Kościół udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie.
 4. We wtorek zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych.
 5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na mszę św. szkolną, w czasie której zostaną poświęcone i rozdane różańce tegorocznym dzieciom I-szo komunijnym. Przedtem o godz. 16.30 w salce obowiązkowe spotkanie przygotowawcze do bierzmowania dla uczniów I klas gimnazjum, a po Mszy św. o godz.18.30 dla uczniów II klas gimnazjum.
 6. W przyszłą niedzielę przypada XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów.
 7. W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na swoje spotkanie Marianki oraz wszystkie kandydatki do Wspólnoty Dzieci Maryi, a w sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie mają dostąpić tych godności.
 9. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz kalendarzy ściennych na przyszły rok. Zachęcamy do rezerwacji wolnych intencji Mszy św. do końca br. oraz na rok 2016. Wszystkie informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.
 10. Wykaz najbliższych wolnych intencji w roku 2015:
październik 13;15;20;22;23;26;29;30;
listopad 6;12;19;23;26;27;28;29;
grudzień 1;2;10;11;12;15;16;17;21;23;26;27;
Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Od poniedziałku prosimy panów o pomoc w naszych pracach na budowie. Planujemy dokończyć prace przy ogrodzeniu kościoła oraz uporządkować teren parkingowy. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary w dziele budowy, a za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

 1. Arkadiusz Ławniczak (zam. Gliwice) i Marta Twardoń (zam. Gliwice) (zap.1).