Ogłoszenia duszpasterskie od 5 do 12 lipca

1.Dziś świętujemy już XIV niedzielę zwykłą w ciągu roku. Bóg, który jest „łagodny i miłosierny, nieskory do gniewu i bardzo łaskawy”, objawia wielkie rzeczy prostaczkom. Chrystus, sam cichy i pokorny, zaprasza nas dzisiaj, byśmy Go naśladowali i w ten sposób mogli wieść życie godne nieba.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W tygodniu codziennie jedna Msza św. – wg. podanego planu, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. (nie ma Mszy św. o godz. 17.00.) Kancelaria czynna tylko po mszach św.

4. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Tegoroczna piesza diecezjalna pielgrzymka na Jasną Gorę odbędzie się w formie, która zakłada przejście jednego odcinka drogi przez jedną grupę pielgrzymkową. Spotkanie informacyjne z możliwością zapisu do grupy niebieskiej odbędzie się w środę 8 lipca o godz. 19.00 w kościele Chrystusa Króla. Ilość uczestników pielgrzymki w bieżącym roku  jest ograniczona, a zapisy potrwają tylko do 9 sierpnia.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Centrum Wsparcia Środowiskowego w Gliwicach

                Centrum działa w ramach Fundacji Betlehem Dom Chleba. Pragniemy nieść specjalistyczną pomoc mającą na celu poprawę jakości życia osób w trudnościach i kryzysach psychicznych oraz z zaburzeniami psychicznymi. Konsultacje psychologiczne specjalistów z dziedziny psychologii i psychoterapii w formie wsparcia indywidualnego, a także doradztwo zawodowe, udzielane będą w ramach 3 darmowych sesji trwających po 50 minut każda.

Kontakt: mailowy betlehem@betlehem.pl; telefoniczny (32) 733-74-00

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!