Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 maja 2018

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Św. Jan kieruje do nas słowa serdecznej zachęty: „Umiłowani, miłujmy się wzajemnie!” i zaraz dodaje „Kto nie miłuje, nie zna Boga”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii i dokończenia budowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 16.30, w tygodniu po Mszach św. wieczornych a w soboty po mszy porannej. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci zwłaszcza komunijne.

3. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, którą obchodzimy za tydzień. Z tej racji po Mszach św. porannych nabożeństwa błagalne w intencji rolników, o urodzaje i pogodę z procesją do Krzyża przy kościele.

4. We wtorek 8 maja uroczystość św. Stanisława Bpa, głównego Patrona Polski.

5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

6. Od piątku 11 maja rozpoczyna się Nowenna do Ducha św. przed uroczystością Zesłania Ducha św., którą będziemy odprawiać w czasie nabożeństw majowych.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę 13 maja obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Dzień Fatimski w 101 rocz. Objawień. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na fatimskie nabożeństwo różańcowe po którym procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy Szafarzy z rodzinami.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl