Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 marca 2016 r

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą radości „Laetare”. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Papież poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii i budowy kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. poranną w intencji ks. Piotra z okazji Jego urodzin; we wtorek o 18.30 katecheza dla dorosłych; w środę o godz. 18.00 msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. Rodziców prosimy o przypomnieniu dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

4.W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii). Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne oraz rekolekcje szkolne dla dzieci, które poprowadzi O. Mateusz Franciszkanin z Zabrza. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany za tydzień.

6. Zespół „Caritas” organizuje akcję „Tytka Miłosierdzia”. Dziś po Mszach św. można zabrać „tytki” i prosimy o ich przyniesienie z artykułami spożywczymi w przyszłą niedzielę. Za pomoc skierowaną ku potrzebującym składamy gorące „Bóg zapłać”.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat na 10-cio dniowy letni wypoczynek w Zakopanem w terminie 25.06.- 04.07.2016 r. W programie codzienna Msza św., wspólne modlitwy, liczne wycieczki i atrakcje, pełne wyżywienie i opieka wykwalifikowanej kadry. Koszt to 850 zł. Zgłoszenia u księdza Roberta tel. 501 320 321 lub robert@urbanczyk.pl . Szczegóły na plakacie.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz wielkanocnych świec „Caritasu”. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

„Bóg zapłać” za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za przygotowanie gablot. Bóg zapłać mężczyznom za pomoc w pracach. W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Na miarę naszych możliwości prowadzimy prace dociepleniowe ostatniej bocznej ściany kościoła oraz prace wykończeniowe pomieszczeń piwnicznych.

Z tej racji nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.

Przez cały tydzień po Mszach porannych można skorzystać z możliwości pomocy w złożeniu zeznania podatkowego. Należy przynieść ubiegłoroczne zeznanie oraz dokumenty uprawniające do wszelkich ulg.