Ogłoszenia duszpasterskie od 7 do 14 czerwca

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii wielkanocnej. Kościół przypomina prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha św. i ten Bóg zaprasza nas do wnętrza swojej wspólnoty miłości.

2. W dzisiejszą niedzielę po mszach zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Przypominamy, że odwołana została ogólna dyspensa zwalniająca wiernych z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej za wyjątkiem osób starszych i chorych.

3. We wtorek na mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie tegoroczne dzieci komunijne wraz z przynajmniej jednym z Rodziców. Po mszy odbiór strojów komunijnych oraz kolejne spotkanie w celu ustalenia terminów I-szej komunii św. Przypominam, że po ostatniej konsultacji z rodzicami są do wyboru cztery daty uroczystości: 19; 20 i 27 czerwiec oraz jesienna 26 wrzesień. Obecność obowiązkowa.

4. W czwartek 11 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Na Msze św. zapraszamy (w środę wigilijna o godz. 18.00) i w czwartek o godz. 8.00, po której wyruszymy z procesją do ołtarzy wokół naszego kościoła. Po procesji Msza o godz. 10.00 i wieczorna o godz. 17.00. O przygotowanie ołtarza papieskiego prosimy Chórzystów, a ołtarza przy Krzyżu Szafarzy z rodzinami.

5.W piątek po Bożym Ciele dyspensa Bpa Gliwickiego od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę przypada czerwcowy dzień fatimski. Od godz. 16.00 do 17.00 okazja do Sakramentu Pokuty. O godz. 16.15 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji pokoju i ustania pandemii, po której
o godz. 17.00 msza św. niedzielna – Fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską. O prowadzenie różańca i przystrojenie Figury MB Fatimskiej prosimy naszych Chórzystów.

7. W sobotę o godz. 10.00 w naszej Gliwickiej Katedrze święcenia diakonatu, które przyjmie także nasz Parafianin Emanuel Polok, którego polecamy modlitwom zapraszając także do udziału w tej uroczystości.

8. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej zaprasza narzeczonych na dwie ostatnie edycje nauk przedmałżeńskich w formie online, które rozpoczną się 9 i 12 czerwca b.r.. Proponowana forma obejmuje 4 spotkania jako wideokonferencje w czasie rzeczywistym. Spotkania online przeznaczone są dla narzeczonych którzy w 2020 roku zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Informacje i zapisy znajdują się na stronie internetowej: dorodzin.pl

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, także za Msze św., można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac
i zmagania z trudnościami !

Kancelaria parafialna:
po mszach sw. oraz w trybie telefonicznym: 32 332 51 51;
mailowym: m_gora@kuria.gliwice.pl