Ogłoszenia duszpasterskie od 7 do 14 października

1.Dziś XXVII Niedziela zwykła. Pan Bóg przypomina nam o swoim zamyśle dla małżeństwa. Żyjemy w czasach, gdy godność i stałość tego sakramentu jest zagrożona i nieustannie podważana. Łaska sakramentu małżeństwa nie jest czczym ludzkim wymysłem, lecz rzeczywistą uzdalniającą w jedności Bożą mocą.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” diecezji i parafii przeznaczona na wsparcie najbiedniejszych rodzin. O godz. 16.45 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

3. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

5. W sobotę 13 października przypada ostatni w tym roku dzień fatimski. Na modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 16.15, a na Mszę św. fatimską o 17.00 (msza św. niedzielna), po której procesja światła. Intencje prosimy składać w zakrystii. O prowadzenie różańca, przystrojenie figury prosimy naszych Chórzystów.

6. W przyszłą niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin oraz będzie można nabyć papieskie kremówki z Wadowic w cenie 5 zł za sztukę (aby pokryć koszty zakupu i transportu).

7. Z okazji kolejnego Dnia Papieskiego dziś o godz. 19.00 w kościele Chrystusa Króla odbędzie się spektakl muzyczny Polskiego Teatru z Mikołowa zatytułowany „Santo Subito – w hołdzie Janowi Pawłowi II”. Zapraszamy – wstęp wolny.

8. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty.

9. Zachęcamy także do zamawiania wszystkich intencji mszy świętych dziękczynnych i za zmarłych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Aby jak najszybciej zakończyć nasze prace obejściu gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i zajęć !