Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 listopada

1.Przeżywamy dziś XXXII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa wyruszamy dzisiaj na poszukiwanie mądrości. Trzeba jej szukać z miłością i pośpiechem. Jest ona sztuką dobrego urządzania i ukierunkowania swego życia, przedkładania dóbr trwałych nad przemijające, przyszłości nad teraźniejszość, Boga nad nas samych… Ma ona w sobie coś boskiego, zdobywa się ją na modlitwie, w refleksji, poprzez słuchanie Słowa Bożego i uczenie się z doświadczeń życia.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XII dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i dlatego po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w potrzebie. W tym roku pragniemy pomóc chrześcijanom w Republice Środkowej Afryki. Tam cierpienie ma twarz milionów chrześcijan umierających z głodu, twarz tysięcy dzieci zmuszanych do niewolniczej pracy w kopalniach diamentów i uranu oraz tysięcy rodzin, które z obawy przed rebeliantami muszą opuszczać swoje domy.

3. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na ostatni różaniec za zmarłych zalecanych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. Pamiętajmy, że w związku z  pandemią przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.

4. W środę 11 listopada przypada 102 rocznica Odzyskania Niepodległości – święto państwowe. Z tej racji zapraszamy na mszę św. rano o godz. 8.00. W tym dniu nie będzie mszy św. wieczornej o 18.00.

5. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby utrzymania i funkcjonowania naszej parafii. Gorąco polecamy tę sprawę Waszej ofiarności.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.          Kryzys pandemiczny jak wiemy, to przede wszystkim problem zagrożenia zdrowia i życia, ale nie tylko. To także problem ekonomiczny. Nietrudno się domyślić, że również parafia, ze względu na ograniczoną liczbę wiernych mogących uczestniczyć w Liturgii  została pozbawiona swoich dochodów. Budżet parafii nie otrzymuje żadnych dotacji, a rachunki przychodzą. Dlatego prosimy, rozumiejąc także Waszą, Drodzy Parafianie, trudną sytuację, o zamawianie intencji i składanie ofiar na potrzeby Parafii, a za wszelkie wsparcie składamy serdeczne podziękowania. Wasze ofiary to jedyne środki, które tworzą budżet naszej parafii. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
Niech Bóg Wam błogosławi i obdarza zdrowiem!

Kancelaria parafialna czynna po mszach św.