Ogłoszenia od 27 lutego do 6 marca

1.Dziś już VIII niedziela zwykła w ciągu roku – ostatnia przed Wielkim Postem – kiedyś zwana zapustną. Słowo Boże przypomina że nawrócenie zawsze trzeba zaczynać od siebie. Tymczasem łatwo jest pouczać innych…wskazywać im drogę, ale jednocześnie samemu nie świecić przykładem życia wzorcowego chrześcijanina. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W związku z apelem Przewodniczącego KEP dziś po mszach św. oraz w środę popielcową zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z Ukrainy.

3. Tradycyjnie w dzisiejszą niedzielę, w poniedziałek i we wtorek przed Środą Popielcową przypadają Dni Eucharystyczne, dlatego od dziś do wtorku rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy codziennie przed Mszą św. wieczorną. Pamiętajmy, że adorując przynajmniej przez pół godziny Najświętszy Sakrament, można zyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy to i w miarę  możliwości ofiarujmy Panu Bogu chwilę z tego daru, którym jest dla nas czas.

4. Od poniedziałku po przerwie zimowej wracamy do normalnego porządku nabożeństw czyli codziennie msza św. rano i wieczorem. Kancelaria czynna po mszach św.

5. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem.  Od Środy Popielcowej do Niedzieli Zmartwychwstania obowiązuje czas zakazany dla obchodów weselnych i zabaw.

6. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi zmiana Tajemnic Różańcowych, a od godz. 9.00 odwiedziny naszych chorych i starszych Parafian, których można zgłaszać w zakrystii.

7. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii). W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku będzie głosił ks. Wikary.

8. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi  w całym nowym tygodniu!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl