Ogłoszenia od 16 do 23 kwietnia

 

Z okazji Naszego Odpustu ku czci Bożego Miłosierdzia
wszystkim Parafianom, jak i przybyłym Gościom,
składamy serdeczne życzenia
zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i Pokoju
płynącego z zawierzenia  Zmartwychwstałemu Królowi Miłosierdzia.

1.Dziś Święto Bożego Miłosierdzia, które dla naszej Parafii jest równocześnie Uroczystością odpustową. Serdecznie witamy O. Bronisława Kanci Franciszkanina, który głosi Słowo Boże. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Bp Gliwicki Sławomir Oder. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.00 nieszpory odpustowe z koronką do Miłosierdzia Bożego.

3. Dziś rozpoczyna się 80 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, dlatego w przyszłą niedzielę na zakończenie po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” Diecezji i Parafii.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna. Rodziców dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijnych, prosimy o przypominanie dzieciom o tej Mszy św.

5. Z racji konwentu kapłańskiego w najbliższą środę nie będzie katechezy dla dorosłych. Następna katecheza w środę 26 kwietnia.

5. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy za pomoc w przygotowaniu naszego Odpustu Parafialnego, Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności charytatywno-dydaktycznej  Parafii.  Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl